Zážitky 2012

obrázek

Plánujeme štěňátka

obrázek

Více info o plánovaném krytí najdete v sekci štěňátka. :-)

prosinec 2012

Vánoční svátky

obrázek

Naučila jsem se, že…

 • že nejlepší učebna života je minulost staršího člověka, než jsem já sama
 • že nezáleží na tom, jak jsi váženým v životě, neboť každý potřebuje kámoše, který s ním dokáže dělat i hlouposti
 • že všichni někdy potřebují držet v dlani něčí ruku a srdce, které jim rozumí
 • že peníze nedělají postavení mezi lidmi
 • že malé události dělají život velkolepým
 • že pod tvrdou skořápkou osobnosti se skrývá někdo, kdo potřebuje být oceněn a milován
 • že ignorování skutečnosti nemění skutečnost jako takovou
 • že nejlehčí cesta vyrůst jako osobnost je obklopit se lidmi chytřejšími, než jsem já
 • že každý, koho potkáš, si zaslouží být pozdraven s úsměvem
 • že šance nejsou nikdy ztraceny – tu, kterou propásneš, dostane někdo jiný
 • že jestliže jsi naplněn trpkostí, štěstí zakotví někde jinde
 • že každý by měl udržovat svoje slova jemná a něžná, protože zítra se k němu mohou vrátit
 • že úsměv je nejlevnější způsob, jak zlepšit svůj vzhled
 • že si nemohu vybrat, jak se cítím, ale mohu si vybrat co s tím udělám
 • že každý by chtěl žít na vrcholu, ale všechno štěstí a růst se uskutečňuje při cestě tam
 • že nejlepší je dávat rady jen ve dvou případech: pokud jsi o ně požádán nebo při nebezpečí ohrožení života

obrázek

listopad 2012

3. listopadu 2012 – Obranářský trojboj

Protože sníh během tří dnů roztál, vydali jsme se o víkendu na Obranářský trojboj do Bukové pod Srnčím vrchem. Byl to první závod, který se konal na tomto novém cvičišti, takže není divu, že účast byla velmi velká(napočítala jsem 50 závodících psů) a na plemena rozmanitá.
Benjamín s Miyou soutěžili v nejpočetnější kategorii ZZO. Miya šla na řadu jako třetí a s 55 body si dlouho držela prvenství, i když se při přivolání zdržela zobáním drobků z piškotů, které tam zanechal neznámý pachatel – psovod… :-( Zřejmě tam bylo drobečků víc, protože i jiní pejsci neodolali lákavým pochutinám. Chůze u nohy byla taktéž ve znamení čuchání, co kdyby náhodou ještě někde něco bylo, že? Smůla, ztráta těchto pěti bodíků vynesla Miye bramborovou medaili. :-)
Benjamín šel na řadu s číslem 13. Udělal mi obrovskou radost, ve všech cvicích měl plný počet bodů. Rozhodčí nám jen vytknul nepřesnost při obratech u ovladatelnosti na vodítku (žel, na vojně jsem opravdu nebyla… :-) ). Sebral nám bodík, ale i s počtem 59 bodů to bylo jasné prvenství.
Kromě Obranářského trojboje byla vyhlášená ještě další soutěž – překážkový běh na čas, do které byli přihlášeni téměř všichni soutěžící. Zde měli obrovskou výhodu tzv. agiliťáci, ale to nám vůbec nevadilo, kelpísci si tento běh opravdu užili – konečně něco pořádně akčního! :-) :-D

obrázek

říjen 2012

27. – 28. října 2012 – první sníh

Poslední říjnový víkend rosničky předpověděly znatelné ochlazení a sníh… Předpověď, žel, se do posledního puntíku naplnila. Kelpísci sněhovou nadílku radostně ocenili… nedalo mi to a vše jsem zdokumentovala… :-)

6. října 2012 – Železnorudský závod

Po dlouhém zvažování pro a proti jsem se nakonec s kelpísky vydala do Železné Rudy na tradiční závod podle zkušebních řádů IPO a NZŘ. Konkurence už ale nebyla tak velká jako v předchozích letech, kdy na závody přijelo přes 30 či 50 závodníků… ale i těch letošních 20 stačilo k tomu, aby byly otevřeny kategorie ZZO, BH, ZM, ZVV1 a IPO1. ZZO i BH místo speciálních cviků měly doplněk a ZM, ZVV1 a IPO1 byly beze stop.
Počasí bylo naprosto vzorné, po celý den svítilo sluníčko, domácí řízek se salátem neměl chybu a o přestávkách se trénovaly obrany… co více si přát?
A jak jsme dopadli? Miya se v kategorii ZZO vyšplhala na 2. místo a Benjamín vyhrál v kategorii BH.

obrázek

Změna loga

obrázek

Pravidelní návštěvníci si jistě všimli změny loga v záhlaví… Je to práce Moniky, které za zpracování moc děkuji. Koukněte na její práci do sekce Benjamín a Miya – základní informace… Sey-Mon je prostě moc šikovná, o tom není pochyb.

obrázek

5. října 2012 – Plzeňské oslavy 170. výročí Pilsner Urquell

Videomapping na katedrálu Sv. Bartoloměje v Plzni znázorňující průřez historií od založení pivovaru až po jeho současnost. Wow :-)

srpen 2012 – Slunečno… místy i zkoušky :-)

Z Martínkovic byl rychlý přesun do Dvora Králové nad Labem, kde jsme strávili několik dní v rytmu obedience a Miya zde složila svou první zkoušku v tomto oboru: OB-Z. Benjamín taktéž nezahálel a připsal si na své konto trochu těžší zkoušku – OB 1.

obrázek

obrázek

A aby toho nebylo málo, přihlásila jsem Miyu na zkoušky z dogdancingu a úspěšně složila MD1 a HtM 1. :-)

obrázek

5. – 12. srpna 2012 – pasení v Martínkovicích

Konečně nastal den „D“. Těšila jsem se nejen na nové poznatky o pasení, ale i na turistiku v Broumovských stěnách.
Celý týden s námi byla Katka s hnědopálenou kelpicí Bertou a na víkend ještě přijela Kája s Kukym a Luboš s hnědopáleným štěnískem Jumym…
Největší díky však patří Ivaně H., která s námi měla neskutečnou trpělivost a věnovala nám nejen své cenné rady, ale i čas a zázemí na výcvik. Ještě jednou: moc díky!

obrázek

28. – 29. července 2012 – Chrudimské psí dny
dogdancig soutěz „O pohár Kennels Favourite“

obrázek

Když mi před týdnem Alena Smolíková poslala mail s pozvánkou na Chrudimské psí dny, hodně dlouho jsem zvažovala, zda na soutěž dogdancingu jet. Proti bylo pár věcí: nemám vymyšlenou choreografii, trénujeme na zkoušky, rosničky hlásí přívalové deště… Jen dvě věci byly pro: v Chrudimi jsem ještě nebyla a začala mi dovolená…
Nakonec jsem v pátek večer dala dohromady sestavu pro Béňu i Miyu a v sobotu jsme vyrazili.
V ten samý den dopoledne v chrudimském parku Střelnice proběhla soutěž o nejkrásnějšího voříška a v neděli se sešli tanečníci se psy z různých koutů republiky, aby nám dělali konkurenci. Díky jednomu bezdomovci, kterému se líbily batohy soutěžících, jsem si „zatančila“ i s ním v duchu „sám si chytni, sám si najdi“. I když nakonec vše dobře dopadlo a vezeme si domů další plechařinu, do Chrudimi už nikdy více!

obrázek

„Buď si jistý, že život Ti předkládá jenom takové úkoly, které dokážeš zvládnout. Máš-li velké problémy, znamená to, že máš v sobě také velkou sílu, abys tyto problémy vyřešil. Bezpodmínečná láska k sobě samému tuto sílu rozvíjí.“ Mohr

Tento citát jsem si zapsala do své sbírky před odjezdem do Chrudimi. Ani jsem netušila, jak bude o tomto víkendu pravdivý! Dogdancingová soutěž o pohár „KENNELS FAVOURITE“ se tak zapíše do dějin jako akční sci-fi.

červenec 2012 – kelpie v časopisu PES PŘÍTEL ČLOVĚKA

Doporučuji všem milovníkům kelpií zakoupit srpnové číslo časopisu Pes přítel člověka! Několik stránek je tam věnováno českým kelpinkám a jeden mini článeček je napsán i o Benjamínovi a Miye.
Miya je dokonce i na pohlednici a samolepkách do auta… :-)

obrázek

červenec 2012 – malé výletování po okolí

Letošní propršený červenec je ve znamení mini výletů: koupání, židovský hřbitov v Nýrsku a Janovicích, okruh sv. Markéta a Dobrá voda, Železná Ruda a Hojsovka, Bezděkov, Beňovy a Rohozno, Bystřice, Loreta, Spálený les, Čínov, Čerchov, Mrákov… Mini výletování jsme zakončili návštěvou Památníku pašerákům v Německu. :-)

obrázek

30. června 2012 – Národní výstava v Klatovech a výlet do Chudenic

Poslední červnovou sobotu jsme jeli fandit kelpinkám vytavujícím se na výstavě v Klatovech. Překvapením pro mnohé byla změna rozhodčího, který navíc začal už v 9 hodin a ne dle propozic o půl desáté :-) … Ale nedivím se mu, sluníčko už začínalo pěkně smažit veškeré návštěvníky zimního stadionu, a proto jsme se velmi rychle přemístili do stinného lesa v nedalekých Chudenicích.

17. června 2012 – Zkoušky KJ Brno

obrázek

Kelpísci úspěšně složili zkoušky:
Benjamín první stupeň pracovní upotřebitelnosti psa – ZPU 1 a Miya ZOPku. :-)

2. června 2012 – Krajská výstava v Lysé nad Labem

obrázek

Naše poslední letošní výstava… výborná 1, Vítězka třídy vítězů a Krajská vítězka… :-)

26. května 2012 – zkouška vloh z pasení

obrázek

Miya úspěšně složila zkoušku vloh z pasení: ZVOP. :-)

květen 2012 – víkend v Herolticích

obrázek

Po dlouhé době jsme vyrazili do Heroltic. Kelpísci, jakmile byli vypuštěni z auta, zahučeli do Svratky, která tekla opodál… :-) Až teprve potom jsme se šli ubytovat, zaregistrovat atd.
Počasí si s námi pěkně hrálo – dva dny tropická vedra; pak teplota klesla v noci i pod nulu. :-( A v neděli už bylo velmi chladno.
Celý prodloužený víkend se jen cvičilo a cvičilo, až se z nás kouřilo. Na dogdancing byli spolu s námi přihlášeni jen čtyři pejsci (kupodivu žádná borderka!). Zároveň s kurzem dogdancingu ještě probíhal trénink agility, antilovecký seminář a ranní/večerní půlhodinka socializace ve smečce.
V neděli ve 13 hodin byly na programu dogdancingové zkoušky. Dorazila i Karla se svým kelpíkem Kukym. Zkoušky začaly s téměř hodinovým zpožděním. Miyu jsem přihlásila na dvě zkoušky, ale bohužel jsme se diskly. Buď byla opravdu hodně unavená, nebo se jí bouřily hormony… :-)
Nicméně jsme nezůstali ani do konce a chytli jsme poslední vlakový spoj do Prahy. Kelpísci spali jak zabití, v Praze se jim vůbec nechtělo vystoupit. A jakmile jsme přesedli do vlaku směr Plzeň, spali dál…
Ano, byl to opravdu velmi náročný víkend. Učili jsme se spoustu nových cviků a já poprvé „protančila“ tenisky. :-)

obrázek

obrázek

7. května 2012 – Benjamín má narozeniny

obrázek

Když mi před čtyřmi lety vtrhl do života tento čokoládový živel, ani bych si nepomyslela, že mi tak radikálně změní život. Díky němu jsem zjistila plno nových věcí, objevila pár zajímavých míst a seznámila se se spoustou lidí, které bych, nebýt Benjamína, nepotkala.
Dnes už je z něj dospělý pes, který se v tomto roce možná stane hrdým otcem štěňátek… :-)
Takže: Milý Béňo, k dnešním narozeninám ti přeji stále plno elánu, hodně chycených míčků i frisbee. Také spoustu nových nápadů, které dovedeš vymyslet jenom ty a při kterých se rozhodně nenudím. :-)
Všechno nej nej také přeji jeho sourozenců: Cecilovi, Bece, Neff, Breez, Berenice a Bambi.

obrázek

5. května 2012 – Mezinárodní výstava v Praze

Naše letošní předposlední výstava… Miya soutěžila ve třídě otevřené, kde jí dělaly konkurenci dvě fenky. Udělala mi velkou radost: získala CACe, CACIBa a tím i posledního CACe ČMKU, takže si splnila podmínky pro udělení titulu Šampión ČMKU. A kromě toho je také Vítězskou střední a východní Evropy v roce 2012. :-)

29. dubna 2012 – výcvik v ZKO Buková

Cvičák v Bukové byl založen teprve nedávno. A když mi přišlo pozvání přijet si s kelpíky zacvičit, naložila jsem psiska do auta a vyrazila na cestu.
Byli jsme velmi vřele přivítáni a hned jsme se zapojili do výcviku. Konečně se našel někdo, kdo rozumí pasteveckým plemenům ohledně obran. Benjamín snad už pochopil, že figuranti s rukávem se nepasou! Hurá!

obrázek

duben 2012 – velká oslava narozenin

Tradičně slavíme narozeniny nějakým tím výletem zakončeným dobrým jídlem. Letos to však byl mega výlet na Berounsko do naší oblíbené „Ameriky“. A druhý den jsme šli pěšky z Berouna cestou Vojty Náprstka do srdce Národní přírodní rezervace Českého krasu: Svatého Jana pod Skalou. Krásu této obce ale netvoří jen barokní kostel a tajemná jeskyně obývaná prý prvním českým poustevníkem. Krajina Českého krasu nabízí také potěšení z přírodních krás, které lze ocenit až po náročném výstupu na vrchol skály a dále pokračovat až k nedávno otevřeným Solvayovým lomům.

obrázek

obrázek

14. dubna 2012 – Výcvikový víkend v Železné Rudě

Další báječně prožitý den ve společnosti příjemných kamarádů v Železné Rudě. Počasí se opravdu vydařilo, kelpísci si užili výcviku obran do sytosti… co více si přát?

obrázek

30. března 2012 – Miya má narozeniny

obrázek

Miya mě fascinuje od okamžiku, kdy jsem ji poprvé držela v náručí. Její krásná čokoládová barva je velmi daleko za její působivou osobností a nadprůměrnou inteligencí. Její nadšení do čehokoliv je nepopsatelné.
Milá Miyo: K dnešním narozkám ti přeji ještě mnoho vyčmuchaných předmětů, zadržených pešků i rukávů a samozřejmě hodně zdraví a radosti ze života.

Všechno nejlepší také přeji jejím sourozencům: Maxovi, Mikkemu, Freie, Kelly, Katle.

obrázek

Tuto fotku poslala k narozkám chovatelka Cathrine R. Tveit. Moc díky.

24. března 2012 – Schůze Welsh corgi a kelpie klubu v Jizbici pod Blaníkem

Byl to výlet téměř na celý den. Od deseti hodin se schůzovalo, volilo do výboru a odpoledne proběhla bonitace. Na bonitaci byla přihlášena i Miya a dnešním dnem je z ní chovná fena.

Proběhlo také vyhlášení výsledků celostátní vystavovatelské soutěže. Corgi i kelpie se posuzovaly celkově dohromady a jednotlivě zvlášť jak podle plemene, tak i pohlaví.
V kategorii psů AKE si Benjamín v této soutěži už třetím rokem drží své 2. místo.
V kategorii fen AKE získala Miya 1. místo s 309 body a stala se tak Nejlepší kelpií za rok 2011.
Na tuto soutěž bylo dohromady přihlášeno 34 jedinců: 6 kelpií a 28 corgů. Benjamín se v této konkurenci celkově umístil jako třináctý a Miya třetí!

Jméno psa Pohlaví Počet
výstav
Počet
bodů
Umístění
AKE
Celkové
umístění
Skovfarmen´s Black Fast Boy pes 8 212 1. místo 11. místo
Bwaókiya Nagi Z Lhotecké linie pes 12 163 2. místo 13. místo
Royal Coctail Jumper black pes 4 86 3. místo 19. místo
Against the Wind fena 16 309 1. místo
Nejlepší kelpie 2011
3. místo
Catrina black Mount Mckinkey fena 7 78 2. místo 22. místo
Royal Coctail Hamunaptra blue fena 4 62 3. místo 23. místo

březen 2012 – Ročenka Australian kelpie klubu ČR 2011

Podílela jsem se na vydání Ročenky o kelpiích. Tato prvotina má neuvěřitelných 89 stran!

obrázek

březen 2012 – jarní procházky

obrázek

A je tu jaro! Konečně! Kelpískům končí volnější období a začíná doba intenzivnějšího výcviku prokládaná kondičními vycházkami šumavskými hvozdy… :-)

obrázek

3. března 2012 – schůze AKE klubu

První březnový víkend jsme zahájili účastí na schůzi Australian kelpie klubu. Členská schůze se konala v příjemné restauraci Višňovka v Praze.

únor 2012 – zimní radovánky

Naplno si užíváme zimy…

obrázek

4.- 5. února 2012 – DUO CACIB Brno

obrázek

Brněnská víkendová Mezinárodní výstava psů byla ve znamení „sibiřské“ zimy. Zamrzaly vlaky, praskaly koleje, vlaky měly zpoždění… a brněnské výstaviště praskalo ve švech“… kdo by taky chtěl být venku v mínus 20 pod nulou?
Na výstavu jsem přihlásila pouze Miyu, která v sobotu dopadla jako výborná 3 a v neděli bodovala lépe: Výborná 1, CAC a její první res. CACIB.

obrázek

1. února 2012 – návštěvníci Úhlavy

Je to pár let, co jsme na naší řece měli bobry… Letos se u nás v Nýrsku na pěší zóně občas u řeky tvoří davy lidí… Nikoliv proto, aby zde stály frontu na exotické zboží, ale aby tu obdivovaly dvě nutrie: údajně matku s dcerou. Těm potvůrkám se tu daří velice dobře. Krmí se spolu s kachnami a labutěmi a žijí tu spolu v naprosté symbióze… :-)

obrázek

únor 2012 – Nové zkušební řády

Nový rok nám přinesl i velké změny ve zkušebních řádech.
Od 1. ledna totiž platí nový Zkušební řád pro malá plemena, změnil se i Mezinárodní zkušební řád pro záchranářské psy IRO.
Velké změny zasáhly i Mezinárodní zkušební řád IPO. Na základě schválení předsednictvem FCI a VDH byl nový zkušební řád IPO upraven. Od roku 2012 už nebudeme zkouškám říkat SchH ani VPG, ale už jen zkoušky IPO. Viz Přehled zkušebních řádů sportovní kynologie.
Od července by také měl platit nový zkušební řád obedience.
Tož co k tomu dodat? – Máme se na co těšit! :-)

obrázek

leden 2012 – Zvyšujeme kondici…

Na Šumavě místy napadlo až půl metru sněhu a navíc uhodily drsňácký mrazy – a to se cvičit opravdu moc nedá, leda tak doma… Kelpísci mají proto „uhelný prázdniny“ a chodíme jen na delší procházky zimní krajinou. :-)

obrázek

obrázek

7. ledna 2012 – Hanácká národní výstava psů v Brně

Rok 2012 jsme začali Hanáckou výstavou, která se sice tradičně koná v Olomouci, ale tentokrát byla v Brně. Oba kelpísci uspěli na výbornou, k tomu získali CACe a Národního vítěze a Benjamín ještě navíc zvítězil v plemeni a má na kontě dalšího BOBa.

obrázek

leden 2012 – Nový rok

Výlet na Železnou Rudu.

Je tradicí, že na začátek roku dávám jeden citát, tak tady je:

„Zvuk mých slov nesmí přehlušit Jeho šepot. Já Tě mohu pouze vést po cestě tam, kde je místo setkání, ale svou lásku Ti vyzná ON.“
M. Quoist

This entry was posted in Novinky, Zážitky. Bookmark the permalink.