MR malých plemen 2012

1. Mistrovství České republiky malých plemen PODLEŠÍN

8.- 9. září 2012

Podlešín se nachází v údolí Svatojiřského potoka. Připomíná se již roku 1052, kdy zde stával hrad.
Z vlakového nádraží je to na kynologické cvičiště Sahara opravdu kousek.
Hned za nádražím roste památná lípa malolistá stará kolem 200 let a vysoká kolem 20 m.
Dominantou Podlešína je Viadukt z roku 1873. Je 95 metrů dlouhý, má pět půlkruhových oblouků o rozpětí 10 metrů, spočívajících na kónických hranolových pilířích. Maximální výška mostu nade dnem údolí činí 17,7 metrů.
Jde o jednu z nejcennějších mostních staveb ve středních Čechách, neboť patří k nejstarším železničním mostům a navíc se dochoval v původním stavu bez mladších úprav.

obrázek

Zhruba od poloviny vesnice vede cesta k Menhiru – Podlešínské skalní jehle. Polní cesta k jehle vede okolo uzavřených štol, kde se těžil pískovec.
Jehla – hornina, z níž je bizarně zvětralý útvar o výšce 8 metrů tvořen, představuje pískovec, přesněji řečeno ledecká arkóza svrchnokarbonského stáří.

obrázek

fotografie Podlešína

ZKO se nachází skoro až za městem, od vlakového nádraží je to asi 20 minut procházkové chůze.
Na louce zvaná Sahara si dali dostaveníčko psovodi s malými plemeny psů, kteří se pokusili soutěžit o titul Mistra republiky. Toto Mistrovství se koná v České republice pro malá plemena poprvé, takže nebylo těžké se rozhodnout, zda sem s kelpísky pojedu. Miya svou výškou spadá do malých plemen a protože jsem nikdy za svůj život nebyla na žádném mistrovství, chtěla jsem si tuto atmosféru vychutnat osobně a ne jen jako divák.
Přihlásila jsem tedy Miyu do kategorie ZZO s cílem užít si to se vším všudy.

Na mistrovství přijelo přes 40 soutěžících. Konečně zde nevládli ani maliňáci ani němečtí ovčáci a ani tolik oblíbené borderky! Konkurenci nám dělali šiperky, šeltie, malí knírači, stafordi, bíglové i různí kříženci.
Urputně se soutěžilo v šesti kategoriích: od základní ovladatelnosti ZZO, ZMMP, ZMP1, ZMP2, až po nejtěžší ZMP3, což je evropský unikát. Kategorie ZMPO byla naprostou novinkou a poprvé byla tato kategorie otevřena právě zde.

obrázek

obrázek

fotografie z MR

Příspěvek byl publikován v rubrice Víkendovky, Zážitky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.