1. speciální výstava australských kelpií

30. dubna 2011

Historicky první speciální výstava se konala 30. dubna 2011 při Krajské výstavě na Křivonosce u Českých Budějovic.
Českobudějovická kynologická společnost, která výstavu organizovala, připravila prostorné kruhy pro soutěže i pro mistrovství republiky v agility. Posuzovat měl rakouský rozhodčí A. Ringer, ale z důvodu náhlého onemocnění byla nominována do role rozhodčí paní Božena Czempas z Polska, která přistupovala ke psům i vystavovatelům velmi příjemně. Většina vystavovaných jedinců se jí opravdu líbila.

Bylo přihlášeno neuvěřitelných 39 kelpií:

  • ve třídě dorostu 3 psi a 2 feny
  • ve třídě mladých 4 psi a 6 fen
  • v mezitřídě 4 psi a 3 feny
  • ve třídě otevřené 6 psů a 5 fen
  • ve třídě vítězů 1 pes a 3 feny
  • ve třídě pracovní 1 fena
  • ve třídě veteránů 1 fena

Bylo příjemné vidět zakladatelku chovu kelpií v Čechách Eurowenban Ltl Aussie Red , která už má neuvěřitelných 13 let a je stále v dobré kondici a plnochrupá.

obrázek

Celá výstava probíhala v příjemné atmosféře, venku svítilo sluníčko, kolem kruhů byl dostatek místa a nechybělo ani občerstvení. Zanedlouho jsme již mohli znát vítěze nejenom jednotlivých soutěží, ale i celkového vítěze letošní Speciální výstavy. Tím se zaslouženě stala hnědá fena Guty Xapatán. Výsledky všech pejsků najdete na našich webových stránkách.

obrázek

Na fotografii je nejlepší veteránka červená fenka Eurowenban Ltl Aussie Red; vítěz speciální výstavy – černý pes Royal Coctail Jumper Black; vítězka speciální výstavy červená fenka Fidži Xapatán a absolutní vítězka červená fenka Guty Xapatán.

V závěrečné soutěži o nejkrásnější pár se na třetím místě umístila Lucka Z. se svými černochlupy Attackem Blackem Mount Mckinkey a Crazy Black Mount Mckinkey.

obrázek

Poslední soutěží byla přehlídka chovatelských stanic, kterou vyhrála CHS Xapatán, která se jako první v Čechách začala zabývat chovem australských kelpií a k dnešnímu dni má odchováno 7 vrhů od 4 fen.
Jejich odchovy lze nalézt v České republice, Maďarsku, Rakousku, Švýcarsku i v Německu.

obrázek

Fotogalerie z 1. speciální výstavy na Křivonosce

Příspěvek byl publikován v rubrice Výstavy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.