Zážitky 2014

Vánoční svátky

obrázek

Návštěva Maikyho a Mistrovství republiky australských kelpií v obedience

obrázek

V sobotu přijela Jana s Maikym a i když jemně mrholilo, vyrazili jsme všichni na malou procházku. Z Maikyho roste pěkný pes, hodně ho baví tunýlkování v agility a ovečky. :-)
Pár fotek ze společné procházky jsou zde.

obrázek

V neděli jsem se s Miyou jela podívat do Prahy na Mistrovství republiky v obedience. Sešlo se tu opravdu hodně kelpinek a bylo příjemné si popovídat s kelpiáři a dokonce se našla chvíle i na fotografování.
Moc děkuji Lucii Peštové za krásný fotky mojí Miyi.

obrázek

Velká událost a nový přírůstek do rodiny

Můj syn David dokončil svá studia na vysoké škole a jsem na něj moc hrdá! A jeho komentář je naprosto originální:
„Už se mohu pochlubit, že mám tři výšky: VŠCHT, VOŠMT a 180 cm.“ :-)
Nu a dcera Páya si přitáhla domů nejen novou agamu, ale i osmiměsíční štěně staforda:-)

obrázek

Evropská výstava psů v Brně

obrázek

Evropská výstava je docela velká událost a my jsme na ní nemohli chybět, zvlášť, když byla v Brně. Přihlásila jsem jen Miyu, která dělala konkurenci 14 přihlášeným kelpinkám. V kruhu jsme se několikrát proběhly s konečným výsledkem: Výborná 1, CAC, CACIB a titul EVROPSKÝ VÍTĚZ.

obrázek

Do Brna za námi přijeli páníčci s našimi skoro pětiměsíčními odchovanci – Astrapé a Aaronem. Bylo to velmi milé setkání plné povídání i focení. Astrapé se krásně vybarvila do červena a vyfotit ji bylo velmi náročné – neustále poskakující kelpinka se postarala o to, aby bylo víc fotografií rozmazaných… :-)
Aaronek je pan pes a celý tatínek Benjamin. Má nádhernou tmavě čokoládovou barvu a temperamentem také nezůstával pozadu – s mamkou Miyou si zahrál na honěnou za vydatného štěkotu taťky Béni… Na fotky se můžete podívat zde.

Výlety v září

Začátek září sliboval pár slunečních dnů, vyrazili jsme proto na několik výletů. Nejdříve na Černé jezero, potom na přehradu a nakonec na nově postavenou rozhlednu nedaleko našeho bydliště.
Pro milovníky Geocachingu oznamuji, že australské kelpie mají nejen svou tradičku, ale i TB. :-)
Pro prvních deset kelpiářů, kteří se zalogují, mám připravené CWG.

obrázek

Štěňátka už mají nové domovy

Od poloviny srpna štěňata postupně odjížděla do nových domovů. Přesto jsem si je poslední dny velmi užívala, chodili jsme na společné procházky na louku i do lesa… A najednou zbyl jen poslední pejsek Aleph, kterého jsem se rozhodla ponechat si ho ve své chovatelské stanici pro jeho super povahu. Nebude ale bydlet u nás, mám ho ve spoluvlastnictví s Janou K. a doufám, že ho čeká skvělá budoucnost jak na poli výstavním, tak i pracovním.

obrázek

Na prodej jsou kluci

Na prodej máme fawn i čokoládově hnědé kluky. Všichni budou vhodní na výstavy i psí sporty, více je o jejich charakteristikách na jejich osobních profilech.

obrázek

Kelpinkám je už měsíc

Velmi rychle to utíká. Štěňátka už byla 2x odčervena a v příšním týdnu nás čeká očkování. Řádí v ohrádce i venku, užívají si každodenní hry doma i venku, chodí k nám na kukandu návštěvy i děti a Abáye se už postavilo ouško. :-)

obrázek

Prvních jedenáct dní života

Na Medarda byl prckům týden a jsou to už pěkní cvalíci. Také se některým začínají rozlepovat očička, avšak všichni už se pokouší vzpírat na nožičky a občas se jim povede i pár krůčků, než se překulí na záda. Jsou to zlatíčka. :-)

obrázek

obrázek

Kelpinky jsou velmi kreativní, to ví každý, kdo je má doma. :-) Když štěňata Miya nakrmila, rozlezla se po bedně a sama se poskládala v útvar, který při troše fantazie vypadá jako hvězda a také vytvořila půlkruh v bedně nebo je to srdíčko? :-)

1. června – vrh „A“ je na světě

obrázek

obrázek

Na Den dětí Miya přivedla na svět 6 štěňátek: 2 fawn kluky, 2 hnědé kluky a 2 hnědé holky. Asi nikdo nečekal, že ve vrhu budou fawn kelpinky. I já sama jsem byla překvapená, když se „vyloupli z obalu“.
Více info: zde.

15. května – Druhá kontrola na sonu

obrázek

Miya začíná pěkně kynout, už se jí blíží den D a doufám, že vše proběhne hladce. Více info: zde.

7. května – Benjamín slaví šesté narozeniny

obrázek

Je až neuvěřitelné, že tohle hnědé ušaté torpédo už slaví 6 let. Letos jsme narozeniny neslavili naším tradičním víkendovým výletem po krásách naší vlasti. Byla zatím jen menší oslava… Však si to vynahradíme jindy… :-)

22. dubna – Březost byla potvrzena

Na sonu veterinářka viděla minimálně 3 štěňátka. Jupí.
Takže na konci května nebo začátkem června se můžeme těšit na Benmiyátka. :-)

Událostmi nabitý konec března – Vyšetření DOV, narozeniny a krytí

Počasí nám moc nepřálo, když jsme se vydali na výlet do Pardubic. Už dříve jsem si toto město chtěla pořádně prohlédnout, ale když po celou dobu našeho pobytu jen pršelo a druhý den dokonce padal i sníh, rozhodla jsem se pro návrat domů, jakmile měli oba kelpísci za sebou vyšetření očiček s výsledkem: prostý všech dědičných očních onemocnění. (DOV neg.)
30. března Miya oslavila své již čtvrté narozeniny. A pozor! 31. 3. jsme stihli i krytí. :-)

obrázek

15. března – Členská schůze corgi a kelpie klubu v Jizbici pod Blaníkem

Ve Welsh corgi a kelpie klubu se chystaly změny ohledně chovu kelpií, rozhodla jsem se nakonec pro účast na členské schůzi, kde po hlasování bylo i rozdílení diplomů Klubových šampionů krásy a práce.
Svůj diplom Klubového šampiona krásy dostal i Benjamín s Miyou a nyní se můžeme pustit do plnění podmínek i pro Klubové šampiony práce, kde už nám chybí jen pár bodíků. :-)

obrázek

8. března – sobota plná příhod

obrázek

A je tu další příjemný den lákající k výletu. Už od rána celý kraj tonul ve slunečním jasu, vzduch byl naplněn tou vůní, která přichází s každým jarem. Ranní vlak mne spolu s kelpísky unášel k jednomu unikátnímu hradu, který mnozí z nás znají z klasické pohádky „Tři oříšky pro Popelku.“ Ten, kdo vymyslel tuto stavbu, musel být jistě velký vizionář, protože postavit tak dokonale chráněný objekt s chytrým zařízením schopným během okamžiku okolí zaplavit vodou (a to včetně vnitřního nádvoří hradu) a zase ji vypustit, aniž by hrad utrpěl újmu, to si žádalo nejen velkou představivost, ale také značné stavitelské zkušenosti.
Byl by to jeden z dokonalých dnů, kdyby ho nepokazilo ranní železniční neštěstí v Bezděkově u Klatov. Jeden mladík spolu se starším kamarádem se pokoušeli naskočit do rozjíždějícího se vlaku a tomu staršímu to nevyšlo a vlak mu přejel obě nohy… :-(
Spolu s ostatními cestujícími jsme vystoupili z vlaku a víc jak hodinu jsme čekali na autobus, který nás měl odvézt do Klatov. Postupně jsem se dozvídala různé podrobnosti o neštěstí, které se stalo. Onen zoufalý mladík se vrhnul ke kelpískům a vypověděl jim, jak se to všechno semlelo a jak se cítí. Byla jsem ráda, že můžeme být alespoň malinko užiteční.

Více se o tom dočtete v Klatovském deníku.

obrázek

1. března – společný trénink v Železné Rudě

obrázek

Sobotní společný výcvik v Železné Rudě. Stihli jsme všechno: pachové práce, poslušnost, obranu, rozlišování, obedienci… :-) Super den!

11. ledna – seminář speciálních pachových prací

obrázek

Dlouho plánovaný a konečně uskutečněný seminář se S. Beníškem! Jeden den naprosto nestačil k tomu, abychom se dozvěděli mnoho zajímavostí ohledně ODOROLOGIE, jak se věda o zkoumání pachů nazývá. Mnoho teorie o stopách, pachu, vlivu prostředí a vše prošpikováno osobními zkušenostmi, různými vychytávkami… to vše dělalo ze semináře tzv. „aha“ poznání. Po obědě se mluvilo o speciální části pachových prací pro malá plemena, o motivaci, správném odměňování atd. Díky moc patří nejen S. Beníškovi za celý seminář, ale i Renatě N., která vše zorganizovala. DÍKY!

This entry was posted in Novinky, Zážitky. Bookmark the permalink.