Bude mít Miya zájem o pasení?

22. září 2011 – Má Miya vlohy k pasení?

Protože jsem si až doposud nebyla u Miyi jistá, zda jí ovečky a velká věda o pasení něco říká, rozhodla jsem se, že zkusím zjistit, jak na tom s vlohami je.
Kamarádka, co má pasecí borderky, mi nabídla k vyzkoušení čtyři mladé kozy, které jsou velmi hodné a zvyklé na psy… a měla pravdu – když jsem s Benjamínem a Miyou přijela, kozy se klidně pásly na zahradě a tu a tam zvědavě pokukovaly po psech.

obrázek

obrázek

Benjamín to už nemohl vydržet a hodně moc chtěl jít pást.

obrázek

Musel ale počkat, protože jsem jako první vzala Miyu. Nepřekvapilo mne, že se koz vůbec nebála. Naopak, neustále je vybízela ke hře a vypadalo to, že neví, co si má počít.

obrázek

Rozhodla jsem se tedy, že pustím Benjamína a uvidím, zda se Miya „chytne“.
Benjamín s přehledem kozy vyhnal ze stodoly a než se stačil zorientovat, 3 kozy vylezly na hromadu dříví. Miye to zřejmě docvaklo a s borderkou Ambrou zahnaly do stádečka tu čtvrtou – a že jim to holkám šlo!

obrázek

obrázek

Byla jsem zvědavá, co se bude dít dál – očekávala jsem, že je kelpísci svým štěkotem donutí slézt z té hromady dřeva… ale jakmile se kozy pohnuly, psi je obestoupili a nedovolili jim opustit stádečko, drželi si je pěkně pohromadě. Bylo to něco neuvěřitelného… pracovali jako tým!

obrázek

obrázek

obrázek

Vzhledem k bezpečnosti koz i psů jsme s kamarádkou rozhodly, že kozy půjdou z hromady dřeva dolů… A psům najednou bylo „jasné“, čeho chceme dosáhnou a vydatně nám pomáhali.

obrázek

obrázek

obrázek

obrázek

obrázek

Kozy slezly dolů a Benjamín si to potom náramně užil…

obrázek

obrázek

Troufnu si tedy říci, že Miya o pasení mít zájem bude…

Další fotografie.

This entry was posted in Pasení, Zážitky. Bookmark the permalink.

2 Responses to Bude mít Miya zájem o pasení?

  1. Pingback: Zážitky 2011 | Australská kelpie

  2. D@ve says:

    Tak to je parádní! :-)

Comments are closed.