odchov „A“ Kimbilio

Krytí 31. 3. 2014

22. 4. byla březost potvrzena.

1. 6. se narodilo 6 štěňátek: 4 kluci a 2 holky.

fotografie jméno
pohlaví, barva
genotyp
chovnost, zdraví
zkoušky potomci
obrázek JCHCZ
Always Ready Aleph
Kimbilio

fawn pes

možný genotyp:
As/- b/b d/d E/- C/-

HD A; ED A

ZVOP
obrázek Always Sly Amigo
Kimbilio

fawn pes

možný genotyp:
As/- b/b d/d E/- C/-

obrázek Always Friendly Akim
Kimbilio

čokoládově hnědý pes

možný genotyp:
As/- b/b D/- E/- C/-

obrázek JCHCZ
Always Scamp Aaron
Kimbilio

čokoládově hnědý pes

možný genotyp:
As/- b/b D/- E/- C/-

ZVOP
obrázek Always Here Astrapé
Kimbilio

červená fena

možný genotyp:
As/- b/b D/- E/- C/-

HD A; ED A; OCD neg.
III A H2 CH1 L4 O3
chovná; k. v. 47 cm

obrázek Always Happy Abáya
Kimbilio

červená fena

možný genotyp:
As/- b/b D/- E/- C/-

RODIČE:

obrázek

obrázek obrázek
BWAÓKIYA NAGI Z Lhotecké linie
(Benjamín)
AGAINST The Wind
(Miya)
VÝSTAVY
Mezinárodní výstavní šampion krásy C.I.E.
Český Grand šampion krásy
Český šampion krásy
Český veterán šampion krásy
Slovenský šampion krásy
Český Junior šampion krásy
Čekatel na Polského šampiona krásy
2. výstavně nejúspěšnější kelpie v ČR za rok 2009, 2010, 2011
Vítěz střední a východní Evropy
Master of dogdancing 1
3x CAJC, Nejlepší mladý jedinec, 16x CAC, 6x res. CAC, 1x CAC ČMKU, 6x CACIB, 6x res. CACIB, 7x BOB, BIG 3, 2x Vítěz Prahy, 3x Národní vítěz, 3x Krajský vítěz, Oblastní vítěz
VÝSTAVY

Šampion ČMKU
Český Junior šampion krásy
Slovenský Junior šampion krásy
Výstavně nejúspěšnější kelpie v ČR
Vítěz střední a východní Evropy
7x CAJC, 2x Nejlepší mladý jedinec, 5x Junior BOB, GRAND PRIX SLOVAKIA Junior Winner, DERBY VÍTĚZ, 6x CAC, 4x CAC ČMKU, 2x Národní vítěz, Vítěz speciální výstavy, Krajský vítěz, 2x CACIB, 1x res. CACIB, 7x BOB, BIG 2, BIS Speciální výstavy.
ZKOUŠKY
ZVOP, ZOP, ZPU 1, ZZO, ZZO 1, ZZO 2, OB-Z, OB 1, BH, StPr 1, MD1, HtM1, F1, DwD1
ZKOUŠKY
ZVOP, ZOP, ZZO, OB-Z, MD1, HtM1, F1, DwD1, Canisterapeutická zkouška

Rodokmen štěňátek vrhu „A“

Stručná charakteristika rodičů

Benjamín se narodil v České republice (je potomkem světového vítěze a šampióna krásy mnoha zemí Royal Coctail Jumpera blacka, který byl importován do ČR z Finska) a jako první pes z českého chovu získal titul C.I.E. a Český Grand Šampion. Tři roky po sobě se umístil na druhém místě v soutěži o nejúspěšnější výstavní kelpii v ČR.

Benjamin je velmi temperamentní s neustálou chutí pracovat, má rád rychlý pohyb a velmi rychle se učí nové věci. Vyniká obrovským zájmem o přetahování se s peškem, aportování a frisbee. Věnujeme se spolu převážně sportovní kynologii, kde už má složeno pár zkoušek (ZZO, BH/VT, ZOP, ZPU1), obedienci (OB-Z, OB1) a dogdancingu – zde má jako první kelpie v ČR splněny všechny zkoušky prvního stupně a získal titul: Master of dogdancing. Při tréninku umí být neuvěřitelně kreativní a někdy bývá problém udržet jeho temperament na uzdě.
Miluje agility a dogfrisbee, ale tento sport nemáme možnost naplno trénovat, takže se mu věnujeme jen okrajově.
Občas také vyjedeme za ovečkami, abychom rozvíjeli jeho vlohy pro pasení. V roce 2013 jsme začali pomalu trénovat záchranařinu. Zde vyniká rychlostí v prohledávaném terénu, snadnou ovladatelností a když nalezne hledanou osobu nebo předmět, jeho pronikavý štěkot je slyšet široko daleko. :-)

Již od svého mládí aktivně závodí převážně ve sportovní kynologii a často skončí „na bedně“. Pro úplnost uvádím trochu z jeho úspěchů:
12. 9. 2009 závody KJ – 3. místo
31. 10. 2009 železnorudský závod – 1. místo
19. 12. 2009 – klubový závod – 2. místo
27. 2. 2010 Obranářský závod – 3. místo
31. 7. 2010 závody V.I.P. – 1. místo; MACHR PES 2010
16. 10. 2010 Železnorudský závod – 2. místo
5. 7. 2011 závody KJ – 3. místo
15. 10. 2011 Železnorudský závod – 1. místo
28. 10. 2011 Obranářský závod – 2. místo
6. 10. 2012 IPO závod – 1. místo
11. 7. 2009 závody obedience – 2. místo
18. 7. 2009 závody obedience – 1. místo
1. 8. 2009 závody obedience – 4. místo

Další informace jsou na jeho osobním profilu.

obrázek

obrázek

Miya pochází z Norska. V jejím rodokmenu můžeme vidět mnoho významných chovatelských stanic jako je CHS Sandskogens, CHS Zathungens, CHS Almdalens, CHS Midimys… Mnozí její předci vynikají v elitních třídách vyhledávání a poslušnosti… Miya je první fenkou australské kelpie v ČR, která získala titul Šampiona ČMKU, také získala na speciální výstavě kelpií nejvyšší titul BIS i BIG a v roce 2011 byla Nejlepší výstavní kelpií v Čechách.

Miya je velký nadšenec do jakékoliv aktivity, po svých předcích zdědila nevšední zájem o pachové práce (stopy a vyhledávání) a obrovskou vytrvalost. V povaze je velmi vyrovnaná a jako zatím jediná kelpie v ČR má složenou canisterapeutickou zkoušku.
Při trénincích mne neustále překvapuje svou precizností, kreativitou a maximální soustředěností. Věnujeme se sportovní kynologii, kde už má složenou zkoušku ZOP a ZZO a je připravena i na BH/VT a všestranné zkoušky pro malá plemena včetně zkoušky obranářské. Dále se věnujeme obedience (OB-Z), dogdancingu (MD1, HtM1, F1, DwD1) a v roce 2013 jsme začali trénovat záchranařinu.
U oveček příležitostně rozvíjíme vlohy k pasení.

Pravidelně se zúčastňujeme různých závodů ve sportovní kynologii a dogdancingu. Miya je ještě mladá a myslím, že má svoji kariéru sebou:
31. 7. 2010 závody V.I.P. – Nejlepší štěně (4 měsíce)
13. 8. 2010 závody dogdancing – Nejúspěšnější nejmladší závodník (5 měsíců)
18. 12. 2010 Klubové závody – 6. místo (8 měsíců)
5. 7. 2011 závody KJ – 8. místo
15. 10. 2011 Železnorudský závod – 4. místo
28. 10. 2011 Obranářský závod – 6. místo
9. 9. 2011 Mistrovství republiky – 11. místo
29. 7. 2012 závody dogdancing – 3. místo
6. 10. 2012 IPO závod – 2. místo

Další informace jsou na jejím osobním profilu.

obrázek

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

obrázek

S Miyou jsem byla opět na sono kontrole, paní doktorka byla velmi spokojená, štěňátka se vyvíjí souměrně, už se jí v bříšku pěkně melou… však už je to na ní taky hodně vidět, z naší Miyušky se stává pěkná koule. :-)
Začínáme se pomalu připravovat na den D: Miya si zvyká na porodní bednu, sehnali jsme rozlišovací obojky pro štěňátka, moji kamarádi spolu se mnou vymýšlí jména… prostě se už všichni moc těšíme na kelpí miminka.

obrázek

Více foto

Vrh „ALWAYS“ je na světě – 1. 6. 2014

obrázek

V sobotu 31. 5. večer začala být Miya neklidná, hrabala si v pelíšku, v bedně, běhala po bytě a já si v duchu říkala, že den D už je tady a že to bude velmi dlouhá noc. Do půl druhé v noci však vše zůstávalo stejné a já už únavou skoro neviděla. Šla jsem se tedy natáhnout a možná na chvíli si i zdřímnout. Miya se mi hned nacpala do postele a spokojeně usnula. Posléze jsem také upadla do říše snů, ale ne na dlouho. Ze slabého spánku mě probral polštář, který mi Miya přihrála na hlavu. Rozhodla se totiž, že moje postel naprosto nevyhovuje jejím požadavkům a že mi tedy ustele po svém. Když jsem jí to zatrhla, uraženě se odvalila do vedlejší místnosti a přerovnala alespoň gauč, potom křeslo… Nu, opravdu veselá noc. :-)
Ráno kolem páté hodiny chtěla jít na procházku, což jsem tedy opravdu uvítala, Benjamín se k nám přidal, a když jsme se po půlhodině vrátili, Miya spokojeně usnula a spala až do 11 hodin.
A přesně v poledne začal vlastní porod. Proběhl velmi rychle, o půl třetí bylo hotovo. Miya byla velmi šikovná, vše zvládla na jedničku, nepotřebovala žádnou pomoc. K večeru jsme pak zajeli na veterinu, aby doktorka Miyu i štěňátka zkontrolovala.
A nyní vám tedy, milí čtenáři našich stránek, chci představit vrh A.

Aleph – 12:00 – 230 g

obrázek

Prvorozený fawn pejsek, velký drak, chce být všude první, nikde u ničeho nemůže chybět. Vždy je připraven k akci. Své sourozence dokáže odstrkovat od mlíčka levou zadní.

Amigo – 12:10 – 190 g

obrázek

Další fawn pejsek, narodil se hned po Alephovi. Jeho oblíbenou činností je lézt mamince Miye na záda i po hlavě a usínat jí na krku – prostě chce být vždy na blízku.

Astrapé – 13:00 – 200 g

obrázek

Konečně hnědá fenečka. Nejvíce ji zajímá dudlík s mlíčkem, přisaje se a už nepustí. Ale jakmile je spokojená, odplazí se stranou a spokojeně spinká.

Akim – 13:30 – 210 g

obrázek

Akim je pan pes. Je celý hnědý s malinkatou bílou náprsenkou. Jakmile se vydá Amigo na cestu kolem maminky Miyi, hned capká taky, co kdyby náhodou o něco mohl přijít. Amigo a Akim jsou často spolu a nejraději spí mamince na hlavě. :-)

Abáya – 14:00 – 200 g

obrázek

Hnědá fenečka s malinkou náprsenkou, od sourozenců se nenechá odstrkovat, jakmile se přisaje, nepustí – ani Aleph nemá šanci ji převálcovat. Právem jí říkám Abáya – Nebojácná.

Aaron – 14:30 – 240 g

obrázek

Poslední celohnědý pejsek. Malý protestant s rebel, ke všemu má připomínky. Je z vrhu největší a nejvíc ukřičený. Jakmile se sourozenci vydají prozkoumat okolí, hned se s křikem pustí za nimi. Pak si to ale rozmyslí, otočí se a plazí se zpět ke zdroji mlíčka, které bude mít na chvíli jen a jen pro sebe.

Mám ze štěňátek velkou radost a doufám, že se podaří najít pro ně skvělé páníčky. :-)
Více fotek zde:
Narození vrhu A.
Den života štěňátek.

Štěňátka mají týden.

Uteklo to rychle a mimísci slaví týden. Když se narodili, vypadali jako malé myšky, ale protože každý den přibírají na váze, jsou to už pěkní bumbrlíčci – jejich váha se pohybuje kolem půl kila. Však je taky Miya pěkně vykrmuje. Začínají se stavět na nožičky a zkouší první krůčky, i když ta chůze vypadá spíše jako pohyb píďalky. Často se z bedny ozývá něco jako vrčení a štěkání, když pominu kníkání, kňourání a mlaskání, zvláště, když k nim Miya vleze do bedny a opečovává je.
Všechna štěňata také začínají „cvičit“ podle metody Early neurological stimulation.

obrázek

Více foto: zde.

První prokouknutí na svět.

Aaronkovi se jako prvnímu rozlepila obě očička 11. června v 8 hodin a 5 minut. O chvilku později se rozlepilo očičko i Abáye. Ostatním pak v rozmezí 12.-13. června. Jako poslednímu se rozlepila očička Akimovi.
Záměrně nepíšu, že už koukají, oční duhovka totiž nemá ještě svoji barvu. Štěně reaguje na světlo, ale není ještě schopné se zrakem orientovat.

obrázek

Více foto: zde.

Štěňatům je 14 dní

Štěňata dostala 16. 6. poprvé odčervovací pastu a začínáme pomalu s přikrmováním. Poprvé tedy štěňáci dostali rozmočené granulky a způsobem kelpinkám vlastní se všichni vrhli do talířku a směs si napatlali všude kam se dalo. Vyrobili si tak krásnou pleťovu masku. :-) Nicméně brzy zjistili, že je to k jídlu a další dny už byla kašička víc v nich než na nich. Však to také bylo na váze hned znát!
Barevné stužky jsem vyměnila za slušivé miminkovské obojky.
Všechna štěňata už koukají a začínají si v bedýnce hrát. Natočila jsem krátké videjko.

Více foto: zde.

Domácí výběh pro malé upírky

Štěňatům jsou už 3. týdny, začínají se jim prořezávat zuby, zejména špičáky, takže vypadají jako malí upírci. Nastal už čas začít prozkoumávat okolí. Porodní bednu tedy nahradila prostorná ohrádka. Myslela jsem si, že štěňata budou potřebovat čas na to, aby si zvykla na nové prostředí… omyl! Všechna to velmi rychle ocenila radostným poskakováním, běháním a rázem se změnila na tryskomyši… :-)
Kelpíni dostali hodně prostoru k pohybu a už se také začínají pěkně projevovat jejich povahy.
Amigo je velký provokatér, nenechá nikoho na pokoji a když se zakousl Miye do nohy, důrazně mu „vysvětlila“, že takto tedy ne. Akim je hodně společenský pejsek, jako první na mne začal vrtět ocáskem, je mi nestále v patách a nejraději by chtěl drbat na zádech. Abáya je taková malá tryskomyš. Šťouchne do bráchy, v mžiku se otočí a běží za dalším sourozencem, aby mu skočila na záda. Pokud jí to někdo oplatí, s vrčením si s dotyčným hned vyřídí účty. Astrapé je velmi zvědavá. Využila toho, že jsem ohrádku nechala chvíli otevřenou a šla prozkoumat houpačku, která stála opodál. Došla se také podívat do koupelny na velikou obludu, která tam vrčela (pračku) a vůbec se nebála. Aleph by si mohl s Astrapé podat packu. I on využil toho, že ohrádka byla na chvíli otevřená a vlezl do batohu, který jsem měla přichystaný pro Benjamína na cvičák. Velmi ho zajímal míček na šňůrce. Nu, pokud bude po svém taťkovi Benjamínovi, tak bude mít místo mozku tenisák. :-) Aaron je už od narození rebel, největší drzoun a nejmazanější. Jeho ponorková metoda vždy na mé tváři vyloudí úsměv – že nevíte co to je za metodu? Aaronek si počká, až jsou všichni jeho sourozenci přisátí u struku, potom vleze Miye pod přední packu a začne se cpát pod bráchy a ségry, čímž je nadzdvihne natolik, že ostatním nezbyde nic jiného, než s mlasknutím struk pustit a právě toho Aaron využije a najde si ten nejlepší struk, který se na vteřinku uvolnil a přisaje se. Ostatní pak musí znovu bojovat o své místo u struku… :-)

obrázek

Více foto: zde.

4 týdny

Všechna štěňata byla podruhé odčervena a užívají si všech socializačních výhod – od návštěv dospělých i dětí po různé hračky, zvuky atd.
Na nové hračky či situace reagují s přehledem, nebojí se a jakmile k nim do ohrádky vešly děti, s radostí je všechna štěňátka začala zkoumat, okusovat, olizovat… :-)
Pomocí klikru jsem začala štěňata učit vykonávat svou potřebu na jedno místo – někdy se to už dokonce i povede… :-)

obrázek

obrázek

Více foto: zde.

Jména štěňat už dostala konečnou podobu – chtěla jsem jim dát do jména i jejich charakteristiku, což se, myslím, povedlo. Vrh „A“ tedy ponese název „ALWAYS“ – vždy, vždycky.
Každé malé kelpince jsem vytvořila vlastní stránku, kam budu postupně doplňovat další informace.
Obě fenky jsou už zadané a na prodej zbývají zatím pejsci fawn a čokoládový.

Poprvé venku

obrázek

obrázek

obrázek

Dnes jsem kelpinky vzala na chvilku ven a moc se jim tam líbilo. Stačila jsem udělat i pár fotek, na které se můžete podívat zde.

Začínají se stavět ouška

Jako první se postavilo ouško malé Abáye. Nu, posuďte sami, jak jí to sluší. :-)

obrázek

Pátý týden

Štěňátka si užívají výběhu venku i doma a moc se jim to líbí. Pokus o nějaké pěkné fotky je hodně na dlouho… Je to jako když vypustím pytel blech, tu poskakují, tu hopsají, pronásledují se a hrají si spolu. Často foťák prostě nestíhá, takže občas není vidět nic nebo jen čísi noha nebo ucho. :-)
Naštěstí se ty nepovedené dají smazat a na ty alespoň trochu vydařené se můžete kouknout zde.

Všechny malé kelpinky už samostatně baští granulky a mají už přes 3 kg, takže jsem je přestala vážit, neboť kuchyňská váha ukazuje jen do tří kil. :-) Miya je ale všechny stále opečovává a občas je i nakojí, avšak většinou je ráda, když může na baštící dětičky koukat z gauče. (Ani se jí nedivím, musí jí to od malých „piraňů“ pěkně bolet.)

14. července – očkování

Štěňatům už byla přidělena zápisová čísla a vyrazili jsme proto na veterinu, aby je doktorka očipovala a naočkovala.
První jízda autem proběhla v naprosté pohodě, štěňata kníkala jen minimálně a píchance snášela velice statečně. Odměnou jim pak bylo proběhnutí se na louce za městem.
Fotky zde.

obrázek

Co se děje, když kelpinky pustím z ohrádky… :-)

Tatík Benjamin v akci

Kelpinky si poprvé mohly pořádně očichat svého taťuldu. Benjamin z toho byl docela vedle, když se k němu přiřítilo 6 prcků a začali kolem něj poskakovat, poňafávat a pošťuchovat se. Nakonec majestátně odešel a ulehl na okenní parapet, kam za ním jeho dětičky nemohly.
Občas také vezmu štěňata na společné venčení a protože si Benjamín štěňat nevšímá, otravují svoji maminku Miyu, která velice ochotně bere hračku na přetahování a prchá následována malými pirani. :-)

obrázek

Benjamínovo poučení pro malé kelpinky:
Listina základních psích práv a svobod a jak ji chápu já.

Všechny kelpie se rodí svobodné a rovné lidem a zůstávají tak po celý život. Základní práva a svobody jsou nezrušitelné.
To v praxi znamená, že rodině šéfuju já, ostatní členové jen plní moje přání a požadavky. Byt páníků hlídám, kohokoliv slyším na chodbě, upozorním ho štěkáním. Když někdo zazvoní, řvu tak pronikavě, že všichni šílí.

Každá kelpie může činit, cokoliv uzná za vhodné. Žádná kelpie nesmí být nucena činit, co je proti její vůli.
Nesnáším, když jsem doma sám. Akceptuji jen odchod páníků do zaměstnání za účelem zajištění přísunu penízků na moje potřeby. Když mě nechají doma z jiných důvodů, ohryzávám stolky a skříně.
Při příchodu páníků z práce je nutné zrevidovat obsah nákupních tašek (jinak by mi určitě zatajili nějakou dobrůtku a sežrali by mi ji.)
Doma se od lidí vzdaluji maximálně na vzdálenost 1 m, jinak ztrácím přehled o tom co právě dělají, obzvlášť důležité je dohlížet na páníky v kuchyni.

Výcvik může být ukládán toliko na základě svobodné vůle kelpie a jen při zachování jejích základních práv a svobod.
Žádná kelpie nesmí být zbavena svobody pro neschopnost dostát požadavkům výcvikáře, nedostatek kázně nebo pro svobodomyslný pohyb v přírodě.
Obviněná nebo podezřelá kelpie musí být ihned seznámena s důvody svého zadržení na vodítku, vyslechnuta a nejpozději do 5 minut propuštěna na svobodu. Má právo nevypovídat, právo na obhájce a nezávislého soudce, který není členem smečky.
Tělesné tresty a psychické týrání nedostatkem pozornosti jsou nepřípustné.

Tady je to jasné a nemusím to komentovat.

Pelech je nedotknutelný. Není dovoleno do něj vstoupit bez souhlasu toho, kdo v něm bydlí.
Pro další části obydlí se kelpiím zaručuje svoboda pohybu a pobytu.

Toto právo miluji. Postel je totiž moje. Páníci v ní mohou pobývat pouze jako moje polštáře. V noci mohu naplno chrápat, ať mají radost. Odchod do postele určuji páníkům já, nejraději kolem 22.00 hodiny.
Ve všech částech obydlí mám položené hračky, které jsou všechny moje, mým úkolem je roztrhat je, vykuchat a rozkousat. Vydávají-li zvuky, tak s nimi pískat v době, kdy se rodina sejde u televize.

Každá kelpie má právo svobodně se sdružovat s jinými psy.
Se čtyřnohými kolegy se rád seznamuji, hlavně rád poznávám fenky, ty jsou úžasné, když mají své dny.

Právo prozkoumat jakékoliv potraviny, včetně vyhozených, určených jiným nebo umístěných na stole, je zaručeno.
Jezte cokoli, kromě drahého speciálního krmení pro pejsky ve chvíli, kdy toho páníci koupí celý karton. V den, kdy celý karton speciálního a drahého krmení vyhodí do popelnice, začněte odmítat potravu. Určitě pak koupí nejlepší jídlo, které obvykle nekupují ani pro sebe, protože by se tím finančně zruinovali, ale pro nás tak velmi rádi učiní, protože kelpinky opravdu milují.
Pracující kelpie má právo na spravedlivou odměnu za práci (tj. půlku kuřete denně) a na uspokojivé pracovní podmínky. Za spravedlivou odměnu není možné považovat granulovanou stravu – nenechte se tedy napálit.

Každá kelpie má právo, aby byla zachována její psí důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno její jméno.

Pokračujeme v socializaci

Štěňátka se učí venku chodit na vodítku, pokládáme také základy přivolání, upevňuji fixaci na člověka, různorodé návštěvy je muchlají a ňahňají… :-) Postupně je zvykám i na různé zvuky, jako jsou ohňostroje, střelba, bouřka atd. (Všechny zvuky a i jiné jsou na skvělém CD) a štěňata jen pozorně naslouchají, co to jako je a vůbec se nebojí. Jsou to moje malé šikulky.

Více fotografií: zde a tady.

2x nezávisle na sobě byly provedeny Vohlardovy povahové testy a všechna štěňata se pohybovala v rozmezí 1-3 stupně.
Z toho vyplývá, že jsou nejen nadprůměrně inteligentní, ale i sebevědomá a ochotná ke spolupráci s člověkem. Mají krásně vyvinutý kořistnický instinkt a s přiměřenou zátěží se dokáží s přehledem vyrovnat. Na nových majitelích pak bude, aby tyto super vlastnosti dále rozvíjeli. :-)

Také jsme zkoušeli základy stopování, všem jsem našlápla malý pachový koláč a všem to šlo moc dobře!
Tak až uvidíte na Šumavě na loukách malá kolečka, vězte, že to nejsou marťani. :-)

Pravá zábava nastala se zapůjčeným morčetem a bylo zajímavé sledovat reakce štěňat. Některá štěňata morče i obíhala, jiná štěkala či vybízela ke hře. Každopádně štěňata i morče k sobě byli velmi přátelští, očichávali se navzájem, tu a tam některé štěně morče olízlo… a morčátko si klidně dlabalo pampelišky, zatímco kelpinky okolo kroužily a kroužily :-)

obrázek

obrázek

Více fotografií: zde.

Štěňátka už odcházejí do nových domovů

Jako první odjel Amigo. Bude pracovat na farmě a počítám s tím, že ho občas uvidím i na výstavě.
Tak Amigo, nejmenší a nejroztomilejší rošťáku, přeji ti dlouhý a šťastný život a mnoho krásných zážitků u nových páníčků.

obrázek

Druhá odjela Astrapé. Bydlet bude v rodině se třemi dětmi a společnost jí budou dělat i kočičky. Občas se také ukáže na nějaké výstavě a doufám, že časem zazáří i na poli sportovním.
Astrapé, nejzvědavější holčičko, přeji ti dlouhý a krásný život a mnoho nádherných chvil u nových páníčků.

obrázek

Třetí v pořadí odjela Abáya.
Abáyo, naše tryskomyško, zůstaň stále milá a nebojácná a přeji ti krásný a dlouhý život v novém domově.

obrázek

Akim odjel do nového domova jako čtvrtý.
Tak Akime, kamaráde, měj se krásně v novém domově. Přeji ti dlouhý a velešťastný život po boku svých nových páníčků.

obrázek

Předposledního pejska Arona čeká výstavní i sportovní kariéra a možná, že svůj talent předvede i u oveček.
Aronku, zůstaň vždy sebevědomý a neboj se používat svou chytrou hlavičku. Přeji ti dlouhý život plný dobrodružství a mnoho lásky ve tvém novém domově.

obrázek

S Alefkem si užívám posledních společných chvil…

obrázek

Na konci srpna jsem se rozloučila s Alephkem. První dohodnuté spolumajitelství neklaplo a docela dlouho jsem hledala nové vhodné spolumajitele, což se nakonec povedlo.
Alephe, měj se v novém domově moc krásně! Přeji ti velmi dlouhý a zdravý život naplněný úžasnými zážitky s tvými novými páníky.

obrázek

Jak štěňátka rostou

Aleph Amigo Astrapé Akim Abáya Aaron
1. 6. 230 g 190 g 200 g 210 g 200 g 240 g
2. 6. 260 g 230 g 240 g 250 g 240 g 270 g
3. 6. 290 g 260 g 280 g 280 g 270 g 310 g
4. 6. 320 g 300 g 320 g 330 g 300 g 360 g
5. 6. 380 g 330 g 380 g 390 g 340 g 400 g
6. 6. 400 g 390 g 400 g 420 g 390 g 420 g
7. 6. 460 g 420 g 470 g 490 g 420 g 490 g
8. 6. 500 g 460 g 500 g 550 g 480 g 540 g
9. 6. 580 g 500 g 520 g 590 g 500 g 590 g
10. 6. 600 g 540 g 600 g 640 g 550 g 640 g
11. 6. 640 g 590 g 640 g 680 g 590 g 680 g
12. 6. 700 g 610 g 690 g 710 g 610 g 720 g
13. 6. 720 g 640 g 710 g 730 g 650 g 750 g
14. 6. 780 g 680 g 740 g 790 g 680 g 810 g
15. 6. 820 g 700 g 770 g 820 g 700 g 840 g
16. 6. 820 g 700 g 770 g 820 g 700 g 840 g
17. 6. 850 g 780 g 790 g 850 g 750 g 860 g
18. 6. 880 g 800 g 840 g 900 g 810 g 930 g
19. 6. 950 g 850 g 900 g 980 g 860 g 1040 g
20. 6. 1040 g 940 g 980 g 1080 g 950 g 1100 g
21. 6. 1040 g 940 g 980 g 1080 g 950 g 1100 g
22. 6. 1090 g 1000 g 1080 g 1180 g 1000 g 1200 g
23. 6. 1200 g 1100 g 1110 g 1220 g 1100 g 1250 g
24. 6. 1310 g 1180 g 1220 g 1370 g 1240 g 1380 g
25. 6. 1400 g 1300 g 1300 g 1490 g 1370 g 1410 g
26. 6. 1600 g 1390 g 1500 g 1650 g 1500 g 1600 g
27. 6. 1710 g 1500 g 1610 g 1820 g 1650 g 1700 g
28. 6. 1780 g 1580 g 1700 g 1900 g 1700 g 1780 g
29. 6. 1930 g 1680 g 1850 g 2000 g 1790 g 1820 g
30. 6. 2110 g 1750 g 2000 g 2180 g 1900 g 2000 g
1. 7. 2190 g 1830 g 2100 g 2290 g 2050 g 2100 g
2. 7. 2400 g 2000 g 2220 g 2480 g 2200 g 2280 g
3. 7. 2420 g 2050 g 2300 g 2500 g 2240 g 2320 g
4. 7. 2600 g 2100 g 2450 g 2600 g 2300 g 2450 g
5. 7. 2700 g 2220 g 2510 g 2720 g 2480 g 2590 g
6. 7. 2700 g 2220 g 2510 g 2720 g 2480 g 2590 g
7. 7. 2810 g 2320 g 2600 g 2800 g 2510 g 2700 g
8. 7. 2900 g 2650 g 2800 g 2960 g 2650 g 2800 g
9. 7. 3000 g 2800 g 2900 g 3020 g 2880 g 3000 g