Miya

Against the Wind

číslo zápisu: NO55206/10
CMKU/AKE/149/-10/10/12

čip: 578098100307319

Benjamín nedávno oslavil své druhé narozeniny a já jsem si říkala, že už máme život takový uspořádaný, přehledný (neříkám nudný, protože s kelpií se člověk fakt nenudí) – a je tedy čas k tomu, aby u nás doma našla domov další kelpie.
Chtěla jsem fenku, aby mohl mít Benjamín nějaké ty potomky, když to vyjde a porozhlížela jsem se po zahraničních chovatelských stanicích. Zaujala mě finská stanice Didaktic´s, kde plánovali štěňátka po Arance a Midimys Miracle. Nu a chtěla jsem mít malý hnědý zázrak doma, takže jsem si fenku zamluvila. Susan však změnila krycího psa a nakryla Aranku s krásným psem Ballare Stukova. Narodili se 4 pejsci a 3 fenky a i když jsem byla dlouho v pořadníku, fenka pro mě nezbyla.
Jitka, co má Benjamínovu sestru Britney, mi dala kontakt na Cathrine z Norska, že má ještě volnou fenku a pejska. Když jsem uviděla fotografii, bylo rozhodnuto.

obrázek

Následovalo pár e-majlů a nakonec jsem poprosila svého syna Davida, aby štěňátko vyzvedl v Oslu. O tom, jaké dobrodružství při tom zažil, napsal David sám:

Nevěsta z Norska, aneb jak jsem tam málem zůstal…

obrázek

první fotografie Miyi v Čechách