Naše chovatelská stanice

Charakteristika chovatelské stanice

Největší prioritou chovatelské stanice Kimbilio je zachování pracovních schopností typických pro australskou kelpii a současně klade důraz na zdraví i na kvalitní exteriér.
Benjamín i Miya jsou trvale pracovně vedeni, oba mají vlohy pro pasení oveček a nadání pro pachové práce. Jsou cvičeni podle zkušebních řádů NZŘ, IPO, TART, KJ, dogdancing a obedience.
Doufám, že i tyto pracovní vlohy předají svým potomkům. :-)

Jelikož je v mém chovu prioritou hlavně zachování pracovních schopností kelpií, štěňátka budou po rodičích velice perspektivní pro jakýkoliv druh sportu (zejména pachové práce a dogdancing) a budou i velmi nadějná výstavně.
Hlavně a především budou skvělými partnery k veškerým kynologickým činnostem, farmářským zaměstnáním, oddanými a milujícími členy svých rodin, průvodci krajinami i životy svých lidí, pro které přijdou na tento svět.

Prvním dotazem na chovatele je cena štěněte. Upozorňuji, že cenu nelze dopředu pevně stanovit, štěňátka nejsou výrobky (i když je zákon bohužel stále ještě považuje za věc).
Cena štěněte se odvíjí se od několika základních faktorů…
Prvním předpokladem je kvalita rodičů – zdraví, povaha i exteriér, jsou-li držiteli výstavních titulů a mají-li nějaké zkoušky.
Druhým parametrem v ceně je narozené štěně. Jeho zdraví, povaha, barva, pohlaví…

Před odběrem štěňátek vyžaduji minimálně jednu osobní návštěvu, abych se s budoucími majiteli lépe poznala. Majitelé či zájemci mohou přijet navštívit štěňátka od 4. týdne a budou mít možnost vybrat si své štěňátko.
Odchodem štěňátek do nových domovů můj zájem o ně nekončí. S majiteli chci zůstat v trvalém kontaktu a chci být informována o dalším vývoji a životě štěňátka, o jeho zdraví, úspěších a vaší lásce k němu.

Máte-li ještě nějaké dotazy, zavolejte nebo napište, ráda vám vše zodpovím.
Pokud si odvezete štěňátko z mojí chovatelské stanice právě Vy, doufám, že s ním budete spokojeni, že bude zdravé a že Vám bude přinášet jen samou radost, kterou mu můžete oplácet Vaší láskou a péčí.
Hodně štěstí při výběru štěňátka, ať již v mojí či z jiné chovatelské stanice.

Kontakt:
Helena Kučerová
Tylova 477
340 22 Nýrsko
tel.: +420 739 600 173
e-mail: hela.kucerova@gmail.com

Prostředí pro štěňátka

Termín socializace znamená zespolečenstění k vlastnímu druhu. Přirozená socializace je taková, že štěňatům představíme a nabídneme nás lidi a náš svět. A ti psi, kteří mají zdravou a vyrovnanou nervovou soustavu ji bez problémů přijmou. Já považuji socializaci u chovatele jako nejdůležitější proces ve vývoji štěněte a je-li zde zanedbána, můžeme se s problémy potýkat i celý psí život našeho kamaráda.
Proto štěňátka u nás budou vyrůstat v běžném chodu domácnosti, budou zvyklá na různé zvuky, na lidi i na jiné pejsky.

Rodokmen štěňátek, zdravotní péče

Každé štěně bude mít vystavený FCI rodokmen, který bude zaslán doporučeně na adresu kupujícího až po obdržení z plemenné knihy, což bývá většinou kolem třetího až čtvrtého měsíce věku štěněte. Při vývozu do zahraničí budou mít štěňata vystavený Export Pedigree.
Odběr štěňátek je možný až od 8. týdne věku a všechna budou očkovaná, minimálně 3x odčervená, čipovaná a vyšetřená veterinárním lékařem.