Rezervace štěňat

Podmínky prodeje a rezervace štěněte

Záloha na koupi štěněte je záležitost mezi chovateli docela rozšířená a pochopitelná: zájemce skládá určitou finanční částku, aby chovatel měl (relativní) jistotu, že si skutečně koupí štěňátko, které si vybral. Pokud vše proběhne hladce a dojde k uzavření kupní smlouvy, chovatel zálohu na štěně od celkové kupní ceny odečte.
Někdy k převzetí štěněte z různých důvodů nedojde. Pak se zpravidla v předem vymezených případech tato částka nevrací.

Důvod je prostý: chovatel vynaloží nemalé náklady na inzerci a má určitý počet zájemců. S některými z nich se dohodne o prodeji štěňátek a ostatní musí odmítnout. Když přijde doba odchodu štěňátek do nových domovů, je pro chovatele velmi nemilé, nedodrží-li zájemci slovo. Chovateli tak vznikají další náklady: hledá nové zájemce a než je najde, musí štěňata živit a hradit jejich veterinární péči. V takovém případě je jen spravedlivé, když na tyto potřeby původní zájemce přispěje.
Pokud ovšem důvodem nepřevzetí vybraného štěňátka jsou skutečnosti jiné (např. odchylka od standardu, nemoc štěněte či jeho úhyn apod.), pak je jistě na místě vrácení zálohy, neboť důvodem není neserióznost zájemce. Vystavení potvrzení o zaplacení zálohy by mělo být samozřejmostí, protože i budoucí majitel potřebuje mít jistotu, že o své peníze nepřijde.
Nekupujte „kelpii v pytli“. Vždy, ať je cena štěněte jakákoliv, požádejte chovatele o „Kupní smlouvu“.

Po telefonické nebo e-mailové domluvě a upřesnění podmínek je požadována záloha (první splátka) ve výši 1/3 z celkové ceny štěněte. Až se štěňátka narodí, přijede si budoucí majitel vybrat a pak už jen stačí čekat na den, kdy můžou štěňátka opustit domov a jít k novým majitelům.
V případě, že budou štěňátka větší (ihned) k odběru, není záloha nutná, rovnou přijedete a štěně si vyberete a zaplatíte na místě.
Pokud dojde ke zrušení rezervace štěněte ze strany kupujícího, je tato záloha NEVRATNÁ!
Pokud nedojde k plnění závazku z mojí strany, záloha je samozřejmě vratná v plné výši.
Zbývající část dohodnuté ceny za štěně je doplacena při jeho odběru v předem dohodnutém termínu.
Při odběru je podepsaná kupní smlouva a jsou předány veškeré informace ohledně krmení, očkování, odčervení a vývoje Vašeho štěněte.
Pokud jede štěňátko do zahraničí, je vždy nutné dopředu domluvit podmínky přijetí země, do které štěně cestuje. Budoucí majitel si platí přepravu zvířete, očkování, veterinární protokol, krmení štěňátka do doby, než může opustit Českou republiku (většinou po ukončení kompletní vakcinace).
Pokud budete mít ještě nějaké dotazy, napište nebo zavolejte, ráda vám vše zodpovím.

Kupní smlouva

Kupující dostává kupní smlouvu, kterou máte možnost si pečlivě přečíst, při jejím souhlasu, zkontrolování štěněte je tato smlouva podepsaná jak kupujícím tak i prodávajícím. Jedno vyhotovení této smlouvy obdrží kupující a jedno si prodávající ponechá.