Jaká je Miya

obrázek

  • Má ráda: pískací hračky, přetahování o hadr, rychlý běh a skoky
  • Nerada: nudu v jakékoliv podobě
  • Ráda baští: všechno co dostane i najde
  • Životní motto: Do všeho jdi skokem a po hlavě!
  • Nejoblíbenější povel: hopík (skok do náruče – pokud ji nechytíš, skončí ti na hlavě) :-)
  • Poznávací znamení: Pokud zaregistruješ letící šmouhu u své hlavy, tak to je Miya.

Už dávno jsem měla pro svou novou kelpii vybrané japonské jméno Miya – Tři šípy nebo taky svatyně, chrám. K letícím šípům má hodně blízko, je mnohem rychlejší než Benjamín, do všeho se hrne s nadšením, kam jí pošlu, tam letí…
Na své první výstavě ve třídě štěňat dostala moc krásný posudek: Pětiměsíční fenka, velmi krásná hlava, na své stáří krásně anatomicky stavěná a ušlechtilá, výborná v pohybu i zaúhlení – je to velmi nadějná fenka.

Miya je velmi energická, zvídavá a vysoce inteligentní. Musí být všude a pokud možno je vždy u všeho první. Nové cviky pochopí velice rychle a s chutí je na povel provede kdykoliv a kdekoliv. Už ve svých 4,5 měsících soutěžila v dogdancingu a získala cenu: NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ NEJMLADŠÍ ZÁVODNÍK.
Nejraději se tahá o hadr nebo různá přetahovadla. Vypozorovala jsem u ní znatelný zájem o pachové práce, vyhledávání a stopování.
Cokoliv pro ní vymyslím za aktivitu, je vždy pro…

obrázek

Trénuješ taky uši?

obrázek

Miya má neuvěřitelný smysl pro rovnováhu. To, že jí baví skákat, jsem už psala, ale ona leze i po stromech, pokud mají větve nízko u země, dokonce vyskočila i na kovový držák pro vlajky a po chvíli hledání rovnováhy se udržela sama bez pomoci několik sekund! Byl by z ní dobrý provazochodec… :-)

obrázek