Naši kocouři

perský kocourek PATRIK

Přestěhovala jsem se s dětmi do Nýrska a od rodičů jsme dostali darem perského bílého kocoura, který měl nádherné modré oči. Je známo, že bílé kočky s modrýma očima bývají hluché, ale náš kocour byl naprosto zdráv. Pojmenovali jsme ho Patrik a byl to skutečný aristokrat mezi zvířaty, která jsme chovali. Hrál si jen tehdy, když chtěl; mazlil se vždy, když přišla návštěva. Nejraději měl Bariska. Číhal na něho za dveřmi, a když netušící pes prošel kolem, skočil mu na záda. Baris se samozřejmě lekl a utíkajícího kocoura pronásledoval až na okno, kam nemohl. Zde se Patrik majestátně usadil a tvářil se jako sfinga.
Navždy zůstane v našich vzpomínkách…

fotografie datum barva jméno
obrázek

obrázek

1/1996
Nýrsko

24. 12. 2003
Nýrsko

bílá základní barva
s červenými znaky
(himalájská kresba)

modré oči

PATRIK

perský kocour

perský kocourek TIMOTHY IGMÚ

Když nám kocour Patrik zemřel, chtěla jsem tentokrát perskou kočičku. Dlouho jsem hledala v inzerátech nějakou chovatelskou stanici, ale všechna koťata už byla prodána. Nakonec mi jedna paní dala inzerát na pražskou chovatelskou stanici, kde byl ještě celý vrh koťat a po telefonickém rozhovoru jsem si zamluvila trikolorní perskou kočičku. Za týden jsem vzala dceru a jely jsme pro kotě.

Po hodinovém bloudění Prahou jsme konečně vešly do domu chovatelky, která měla doma dalších patnáct koček. Přinesla mi mojí zamluvenou kočičku, byla krásně načesaná, vykoupaná… Dívala jsem se i po ostatních koťatech a začínalo mi být jasné, že to není chovatelka, ale množitelka… Ani jsem se nedivila, že nikdo od ní koťata nechtěl. Chtěla jsem už odejít, když jsem si všimla jednoho černého koťátka v rohu. Od ostatních koťat se velmi lišil. Byl hodně zanedbaný, srst měl slepenou, jeho čumáček hyzdil předkus… Bylo mi jasné, kde by asi skončil… Nakonec jsem se obrátila na paní množitelku, že si tedy vezmu toho černého kocourka. Paní se moc divila, proč zrovna toho, když na výstavy určitě nebude… Nakonec mi ho přeci jen dala…

Doma jsem musela kotě vykoupat a vyčesat, navštívila jsem s ním i veterináře, aby ho prohlédl a oba jsme se shodli na tom, že kocourkovi byl zachráněn život.

Na naší rodinu si malý Tim zvykl velmi rychle, Baris si ho adoptoval jako svého synka. Tak k nám přišel perský kocour Tim a pro svůj malý vzrůst a hravost si vysloužil přezdívku „přerostlá veverka“.

fotografie datum a místo narození barva jméno
obrázek

obrázek

24. 8. 2003
Praha

31. 3. 2011
Nýrsko

černá základní barva
se stříbrným límcem

orandžové oči

TIMOTHY IGMÚ

perský kocour

Další fotografie:
prosinec 2008
vánoce 2008
únor 2009
prosinec 2009
prosinec 2010