Odchov „C“

krytí: 2. ledna 2017

28. 1. byla březost potvrzena.

5. března 2017 se narodilo 8 štěňátek:
1 hnědý kluk, 3 fawn kluci a 4 hnědé holky.

RODIČE:

obrázek

Štěňátka budou mít zajímavý rodokmen
po předcích z Norska, Ruska, Finska, Austrálie a České republiky.

Očekáváme štěňátka v barvách:
čokoládově hnědá, červená a fawn, která budou vhodná pro jakýkoliv sport i výstavy s PP FCI.

Benjamin i Miya potvrzují kvality své i svých předků, a reprezentují je se ctí, což dokazuje nejenom výčet jejich výstavních titulů a pracovních zkoušek, ale i jejich potomci z vrhu „A“ i „B“, kteří jsou, dle slov svých majitelů, nejen exteriérově pěkní, ale i velmi vyrovnaní v povaze. :-D
„Áčkaři“ Aaron a Aleph v jedenácti měsících složili zkoušku ZVOP a ani na výstavách si nevedou špatně: ti, co byli na výstavě, vždy byli výborní, někteří získali CAJC, BOJ, CAC, CACIB, BOB i BOS. Z vrhu „B“ byla na výstavě zatím jen Baireen a ve třídě dorostu získala velmi krásný posudek. Aaron už má titul Českého Junior šampiona, Aleph je Český junior šampion a Šampion ČMKU. I po zdravotní stránce jsou super – všichni jsou plnochrupí s nůžkovým skusem, Aleph a Astrapé prošli bonitací, mají HD A, ED A…

Rezervace na štěňátka jsou vítány… :-)

Benjamin Miya
BWAÓKIYA NAGI Z Lhotecké linie

(Benjamin)

AGAINST The Wind

(Miya)

VÝSTAVY

Mezinárodní výstavní šampion krásy C.I.E.
Český Grand šampion krásy
Český šampion krásy
Český veterán šampion krásy
Slovenský šampion krásy
Klubový šampion krásy
Český Junior šampion krásy
2. výstavně nejúspěšnější kelpie v ČR za rok 2009, 2010, 2011
Vítěz střední a východní Evropy
Master of dogdancing 1
3x CAJC, Nejlepší mladý jedinec, 16x CAC, 6x res. CAC, 2x CAC ČMKU, 7x CACIB, 6x res. CACIB, 8x BOB, BIG 3, 2x Vítěz Prahy, 3x Národní vítěz, 3x Krajský vítěz, Oblastní vítěz

VÝSTAVY

Šampion ČMKU
GRAND PRIX SLOVAKIA Junior Winner 2011
DERBY VÍTĚZ 2011
Český Junior šampion krásy
Slovenský Junior šampion krásy
Klubový šampion krásy
Výstavně nejúspěšnější kelpie v ČR za rok 2011
Vítězka střední a východní Evropy
Evropská vítězka
Klubový šampion krásy
Vítězka Speciální výstavy australských kelpií BIS
7x CAJC, 2x Nejlepší mladý jedinec, 5x Junior BOB, 7x CAC, 5x CAC ČMKU, 2x Národní vítěz, 3x CACIB, 1x res. CACIB, 7x BOB, Vítěz speciální výstavy, BIS Speciální výstavy, BIG 2, Vítěz třídy mladých, Vítěz třídy Vítězů, Krajský Vítěz

ZKOUŠKY
ZVOP, ZOP, ZPU 1, ZZO, ZZO 1, ZZO 2,
BH, StPr 1, OB-Z, OB 1,
MD 1, HtM 1, F 1, DwD 1, NW-Uz
ZKOUŠKY
ZVOP, ZZO, ZZO 1, ZMPO, ZOP,
OB-Z, MD 1, HtM 1, F 1, DwD 1, NW-Uz, MW-Nz, NW-Dz,
canisterapeutická zkouška
11. místo na Mistrovství ČR malých plemen 2012
ZDRAVÍ
vyšetření kyčlí: HD A (DKK 0/0)
vyšetření očí: DOV-PRA/C neg. (2014, 2016)
ZDRAVÍ
vyšetření kyčlí: HD B (DKK 0/1)
vyšetření očí: DOV-PRA/C neg. (2014, 2016)

Stručná charakteristika rodičů

Benjamín se narodil v České republice (je potomkem světového vítěze a šampióna krásy mnoha zemí Royal Coctail Jumpera blacka, který byl importován do ČR z Finska a Brayi Xapatán, která má mnoho pracovních zkoušek a jako první kelpie v ČR složila IPO-V.) Benjamin je první pes z českého chovu, který získal titul C.I.E. (Mezinárodní šampion krásy) a Český Grand Šampion. Tři roky po sobě se umístil na druhém místě v soutěži o nejúspěšnější výstavní kelpii v ČR.

Benjamin je velmi temperamentní s neustálou chutí pracovat, má rád rychlý pohyb a velmi rychle se učí nové věci. Má obrovský zájem a drive o aportování a frisbee. Věnujeme se spolu převážně sportovní kynologii, kde už má složeno pár zkoušek (ZZO, ZZO 1, ZZO 2, BH/VT, StPr 1, ZOP, ZPU 1), obedienci (OB-Z, OB 1) a dogdancingu – zde má jako první kelpie v ČR splněny všechny zkoušky prvního stupně a získal titul: Master of dogdancing. Při tréninku umí být neuvěřitelně kreativní a někdy bývá problém udržet jeho temperament na uzdě.
Miluje agility a dogfrisbee, ale tento sport nemáme možnost naplno trénovat, takže se mu věnujeme jen okrajově. Občas také vyjedeme za ovečkami, aby se rozvíjely jeho vlohy pro pasení. V roce 2013 jsme začali pomalu trénovat záchranařinu. Zde vyniká rychlostí v prohledávaném terénu, snadnou ovladatelností a když nalezne hledanou osobu nebo předmět, jeho pronikavý štěkot je slyšet široko daleko. Od roku 2015 zkoušíme i nový sport, tzv. NOSEWORK, a už se nám povedla základní zkouška NW-Uz.

Další informace jsou na jeho osobním profilu.

Miya pochází z Norska. V jejím rodokmenu můžeme vidět mnoho významných chovatelských stanic jako je CHS Sandskogens, CHS Zathungens, CHS Almdalens, CHS Midimys… Mnozí její předci mají výborné povahové testy s titulem KORAD, vynikají v elitních třídách vyhledávání, poslušnosti i v agility. Někteří dokonce nesou titul Šampiona agility. Její prapředek Aliborgs Dandaragan Dix má dokonce i IPO 1.
Miya je první fenkou australské kelpie v ČR, která získala titul Šampiona ČMKU, získala na speciální výstavě kelpií nejvyšší titul BIS i BIG a v roce 2011 byla Nejlepší výstavní kelpií v Čechách.

Miya je velký nadšenec do jakékoliv aktivity, po svých předcích zdědila nevšední zájem o pachové práce (stopy a vyhledávání) a obrovskou vytrvalost. V povaze je velmi vyrovnaná a je první kelpie v ČR se složenou canisterapeutickou zkouškou. Při trénincích mne neustále překvapuje svou precizností, kreativitou a maximální soustředěností. Věnujeme se sportovní kynologii, kde už má složenou zkoušku ZOP, ZZO, ZZO 1 a připravuje se na všestranné zkoušky pro malá plemena, kde už složila jako první kelpie na světě obranářskou zkoušku ZMPO. Dále se věnujeme obedience (OB-Z), dogdancingu (MD1, HtM1, F1, DwD1), Noseworku (NW-Uz, NW-Nz, NW-Dz) a v roce 2013 jsme začali trénovat záchranařinu. Také občas vyjedeme za ovečkami, kde rozvíjíme vlohy k pasení.

Další informace jsou na jejím osobním profilu.

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

Vrh „CREATIVE“ je na světě – 5. 3. 2017

obrázek

V sobotu ve 22 hodin nastal den D. Miya začala doma vše přerovnávat a já se smířila s tím, že celou noc probdím. Vše vypuklo až ráno v 6:30 a hotovo bylo v 9 hodin.
A nyní mi dovolte představit vám vrh C.

Creative Cicero – 220 g

obrázek

První hnědý pejsek s malou bílou náprsenkou. Je drobnější a velmi užvaněný. Prostě malý filozof. :-)

Creative Caiko – 240 g

obrázek

Další pejsek, tentokrát v barvě fawn. Malý ledoborec a rebelant. Sourozence dokáže snadno odstrčit od mlíčka a nenechá si nic líbit.

Creative Cosmo – 260 g

obrázek

Druhý fawn kluk. Největší, nejsilnější, nejuřvanější. Uvidíme, co z něj vyroste. :-)

Creative Calimero – 240 g

obrázek

Malý roztomilý fawn kluk. Nejraději je u maminky Miyi

Creative Cookee – 220 g

obrázek

Drobnější hnědá fenečka s větší bílou náprsenkou připomínající písmeno Z. Jakmile Miya zalehne ke krmení, je u ní vždy jako první.

Creative Cattie – 260 g

obrázek

Největší hnědá fenečka, která dává o sobě velice hlasitě vědět.

Creative Coffe – 260 g

obrázek

Druhá největší hnědá fenka. Bude to další malý ledoborec jako její bráška Caiko.

Creative Clawia – 220 g

obrázek

Menší hnědá fenka s malinkou bílou náprsenkou. Dokáže si najít vždy tu nejvýhodnější pozici, jak u mlíčka od maminky, tak při odpočinku se sourozenci.

Mám ze štěňátek velkou radost!
Více fotek zde:
Narození vrhu C.

Štěňátka mají týden

obrázek

Čas tak rychle běží! Štěňátka už mají týden a už to jsou pěkní cvalíci. Začínají se už stavět na nožičky a pokouší se o malé krůčky. Je s nimi už legrace, jak na sebe vrčí, strkají se, bojují o nejlepší místo u maminky. Cattie a Cosmovi se jako prvním otevřela očička, za chvíli budou už koukat všichni.
Všechna štěňata začínají „cvičit“ podle metody Early neurological stimulation.

Více fotek zde:
Týden života štěňátek.

Štěňátka mají 14 dní

Všechna štěňátka už vidí a začínají objevovat svět. Caboo doslova. Naučila se totiž vylézat z bedýnky a směle si to špacíruje po pokoji. Je to malá odvážná průzkumnice. Cosmo s Clawií ji občas následují, ale netroufnou si jít tak daleko, jako ona.
Cattie s Calimerem jsou velice přátelští, vždy vrtí ocáskem, když si je vezmu na klín. Caiko je velký provokatér, rozběhne se proti sourozenci a pokouší se mu zahryznout do ocásku. Ale protože jeho nožičky ho ještě moc neposlouchají, občas to skončí nějakým tím kotrmelcem. Cookee a Cicero si spolu nejčastěji hrají, ožužlávají se, vrčí na sebe a nakonec spolu únavou i usnou.
Všichni jsou úžasňáci, jsem z našich „céček“ velmi nadšená a jako charakteristiku vrhu jsem vybrala slovo CREATIVE – Tvořivý.

Více fotek zde:
14 dni života štěňátek.

Štěňátka mají 3 týdny

obrázek

Prckové byli poprvé odčervení a už se pomalu stěhují do prostorné ohrádky. Když v ní byli poprvé, byli z toho všichni úplně vedle, ale za chvíli začali zkoumat okolí. Druhý den už se všichni rozeběhli po pokoji, když jsem jim ohrádku nechala otevřenou.
Začala jsem je také přikrmovat, první dva dny to bylo spíš takové patlání, než pochopili, že kašička se má nacpat do bříška a ne napatlat do kožíšku. Na druhou stranu si přišla na své i Miya, která je po jídle vždy pečlivě olízala a snědla to, co zbylo.
Štěňátkům se začínají prořezávat zoubky, jejich krůčky už začínají být pevnější a občas spolu soupeří a hrají si. Sledovala bych je hodiny a hodiny, ale protože jsou ještě malincí, dlouho si hrát ještě nevydrží, po chvíli si vlezou do pelíšku a usnou.

obrázek

obrázek

Malé pokusy fotek štěňátek v ohrádce:
3 týdny.

Poprvé venku

obrázek

Dubnové počasí je skutečně aprílové, když neprší, tak je zima. Jeden den ale bylo opravdu hezky – prostě den stvořený pro malé raubíře, aby se podívali poprvé ven. Pravda, byli z toho úplně vykulení, ale během pár minut to přestali řešit a začali zkoumat okolí.

Prckové si užívají socializace, chodí k nám na návštěvu sousedé, děti z okolí a dokonce malý Caiko poznal svou novou budoucí rodinu, která se (a nejen na něho) přijela podívat. Bylo to milé setkání a věřím, že se v novém domově bude mít báječně.

Fotografie:
Poprvé venku
Doma

4 týdny

Štěňátka rostou do krásy a budou z nich pěkní kořistníci. Vše, co se jen trochu pohybuje, musí ulovit a „zabít“, včetně mých nohavic. :-) Miya už je kojí jen občas a ani se jí nedivím, od osmi malých piraňů to musí docela bolet. Však už taky prckové baští nejen granulky, ale i masíčko, tvaroh, zeleninu, rýži…
Postupně je začínám seznamovat s různými zvuky z CD, kde jsou ohňostroje, sirény, vlak atd. A zjevně jim tyto zvuky nevadí. Nereagují ani na jiné zvuky, jako je vysavač, pračka, cinkání nádobí… Jsou naprosto úžasní!

Vice fotek:
4 týdny.

Jak štěňátka rostou

Cicero Caiko Calimero Cosmo Cattie Cabboo Cookee Clawia
5. 3. 220 g 240 g 240 g 260 g 260 g 220 g 260 g 220 g
6. 3. 240 g 260 g 260 g 280 g 270 g 260 g 280 g 250 g
7. 3. 280 g 300 g 280 g 300 g 300 g 300 g 300 g 280 g
8. 3. 300 g 320 g 320 g 380 g 320 g 360 g 380 g 340 g
9. 3. 360 g 360 g 380 g 420 g 380 g 380 g 400 g 380 g
10. 3. 400 g 400 g 440 g 460 g 400 g 420 g 480 g 440 g
11. 3. 480 g 460 g 480 g 520 g 420 g 460 g 510 g 480 g
12. 3. 500 g 480 g 510 g 560 g 480 g 500 g 540 g 510 g
13. 3. 520 g 520 g 580 g 580 g 520 g 540 g 580 g 560 g
14. 3. 580 g 520 g 580 g 580 g 520 g 540 g 580 g 560 g
15. 3. 640 g 640 g 660 g 660 g 600 g 620 g 680 g 640 g
16. 3. 680 g 680 g 680 g 680 g 640 g 660 g 740 g 680 g
17. 3. 740 g 700 g 720 g 780 g 700 g 700 g 780 g 720 g
18. 3. 800 g 760 g 800 g 820 g 760 g 740 g 820 g 790 g
19. 3. 840 g 790 g 860 g 890 g 790 g 770 g 860 g 830 g
20. 3. 880 g 810 g 900 g 960 g 810 g 800 g 900 g 880 g
21. 3. 900 g 880 g 920 g 1000 g 820 g 860 g 910 g 900 g
22. 3. 940 g 910 g 980 g 1040 g 880 g 920 g 980 g 960 g
23. 3. 1000 g 990 g 1080 g 1120 g 920 g 960 g 1060 g 1010 g
24. 3. 1080 g 1040 g 1100 g 1200 g 980 g 1000 g 1160 g 1080 g
25. 3. 1100 g 1120 g 1180 g 1280 g 1020 g 1060 g 1200 g 1120 g
26. 3. 1200 g 1200 g 1280 g 1360 g 1080 g 1120 g 1280 g 1180 g
27. 3. 1290 g 1240 g 1320 g 1440 g 1110 g 1190 g 1340 g 1200 g
28. 3. 1320 g 1280 g 1380 g 1500 g 1180 g 1280 g 1400 g 1240 g